Uzdot jautājumu ekspertam

Kad jāvēršas pie ārsta?Pie acu ārsta noteikti jāvēršas šādos gadījumos:
 1. Sūdzības par redzes asumu un kvalitāti
 • redze pasliktinās, miglojas, parādās varavīksnes loki ap gaismas avotiem, uzplaiksnījumi;
 • brilles vairs neder, tās nenodrošina labu redzi, acis ātri nogurst, tās sāp, sāp uzacu rajonā;
 • pēkšņi, strauji pasliktinās redze – tā pazūd pavisam, redzeslaukā pagaist kāda tā daļa vai tās sākotnēji trūkst, rodas sajūta, it kā aci aizsegtu aizkars, deformējas objektu līnijas;
 • acu priekšā parādās tumšs plankums, apduļķojumi – kā mušas, kvēpi, “zirnekļi“.
 1. Iekaisuma pazīmes: graušana, sāpes, asarošana, apsārtums, izdalījumi, plakstiņu salipšana, redzes pasliktināšanās, miglošanās, plakstiņu pietūkums, veidojumu parādīšanās plakstiņos.
 2. Sausuma pazīmes: diskomforts, sausums, graušana, jutīgums pret vēju, gaisa plūsmām, asarošana, plakstiņu apsārtums, plakstiņu malu sabiezēšana.
 3. Jebkāda acs trauma – sitiens pa aci, trauma ar kādu priekšmetu, acī iekļuvis svešķermenis, acs apdegums (ķīmisks vai termisks).
 4. Ja pacientam jau konstatēta kāda hroniska acu saslimšana (glaukoma, tīklenes distrofija, katarakta) un tāpēc ir nepieciešama regulāra acu pārbaude un medikamentu izrakstīšana un lietošana.
 5. Ja ilgi nav būts pie acu ārsta. Rūpes par acīm ietver arī profilaktisku pārbaudi (tostarp acu spiediena noteikšanu) vismaz vienreiz gadā pēc 45 g.v., īpaši, ja ģimenē kādam jau ir konstatētas acu saslimšanas.

Latvijā plaša profila palīdzības sniegšanu dažādu redzes problēmu gadījumā nodrošina divas lielas valsts klīnikas: Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (RAKUS) un Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca (PSKUS). Augstas kvalitātes acu problēmu risinājumi tiek sniegti arī dažādās specializētās privātklīnikās.

RAKUS un PSKUS ārsti, kas specializējušies dažādās jomās, piedāvā gan ambulatoras konsultācijas, gan konservatīvu un stacionāru ārstēšanu un sniedz daudzveidīgu palīdzību:
 1. oftalmoloģisko slimnieku izmeklēšana, 
 2. mazā grieziena kataraktas ķirurģija (fakoemulsifikācijas metode), 
 3. glaukomas pacientu padziļinātā izmeklēšana un glaukomas operācijas, 
 4. cukura diabēta izraisīto acu komplikāciju diagnostika un ārstēšana, 
 5. refrakcijas korekcija, 
 6. lāzerprocedūras acs priekšējā un mugurējā daļā, 
 7. neirooftalmoloģija,
 8. plastiskās operācijas, 
 9. neatliekamā palīdzība acu traumpunktā.

Uzdot jautājumu ekspertam

Ja mūsu interneta vietnē neatrodat atbildi uz sev svarīgo jautājumu par acu veselību, šeit jūs varat uzdot savus jautājumus, un tie tiks nodoti šīs nozares ekspertiem. Centīsimies atbildēt 3 darba dienu laikā.
Jautājums veiksmīgi nosūtīts
Failed to sent