Uzdot jautājumu ekspertam

-

Vai nepieciešams apmānīt dabas likumus?
Lai organismā saglabātu nepieciešamo ūdens daudzumu, nepieciešams „apmānīt” dabas likumus?
Ūdens ir dzīvības avots, tomēr nodrošināt nepieciešamo tā daudzumu organismā ir sarežģītāk nekā uzskatām. Viena no pašām saprotamākajām ūdens trūkuma pazīmēm ir slāpes. Slāpes parādās, kad organisms zaudē nepilnu 1 % ūdeni. Ja tiek zaudēts vairāk par 2 % ūdens, to sauc par dehidratāciju – tiek traucēta normāla fizioloģiska darbība. Zaudējot 10 % ūdens, rodas neatgriezeniskas izmaiņas: saplaisā āda, iekrītas acu āboli, parādās redzes traucējumi, sākas spazmas rīklē, attīstās anūrija (nieres neizdala urīnu), samazinās prāta spējas. Kad cilvēks zaudē 21 % ūdens, viņš mirst.
Slimo ēku sindroms - kas tas ir?
Telpu gaisa kvalitāte - vai kādreiz esat aizdomājušies par to, kā tas var ietekmēt Jūsu veselību? Vairums no mums ne tikai strādājam, bet arī dzīvojam telpās ar sintētiskām grīdām, mēbelēm, kas nav izgatavotas no dabīgiem materiāliem, bet uz pasauli skatāmies caur plastmasas logiem. Pirmie mūsdienu dzīvesveida un tā ietekmes uz vidi sekas pamanīja ASV zinātnieki, kuri secināja, ka darbinieki, ja tie atrodas telpās ar ļoti hermētiskiem plastmasas logiem, ar laiku sāk sūdzēties par sliktāku pašsajūtu. Tādēļ jau 1970. gadā, kad strauji sāka būvēt tā saucamās «stikla kastes» - ātri uzbūvējamās stikla daudzstāvu biroju ēkas, publiskajā telpā sāka lietot Pasaules Veselības Organizācijas (PVO) radīto jēdzienu «slimo ēku sindroms»(Sick Building Syndrome). Šī jēdziena aktualitāte mūsdienās ne tikai nesamazinās, bet - tieši otrādi - palielinās.
Sausās acs sindroms: jaunas iespējas uzveikt slimību
Sausās acs sindroms — tas ir stāvoklis, kad nepietiekošas asaru sekrēcijas vai nekvalitatīvas asaru plēvītes dēļ rodas acs sausuma simptomi. Datori, kontaktlēcas, gaisa kondicionieri, kā arī sabiedrības novecošanās veicina šīs slimības izplatību un tās skarto cilvēku skaita palielināšanos. Labā ziņa ir tā, ka mūsdienu zinātniskie sasniegumi ir ļāvuši izveidot preparātu, kurš ne tikai mazina simptomus, bet arī pēc būtības ārstē šo sindromu.

Uzdot jautājumu ekspertam

Ja mūsu interneta vietnē neatrodat atbildi uz sev svarīgo jautājumu par acu veselību, šeit jūs varat uzdot savus jautājumus, un tie tiks nodoti šīs nozares ekspertiem. Centīsimies atbildēt 3 darba dienu laikā.
Jautājums veiksmīgi nosūtīts
Failed to sent