Uzdot jautājumu ekspertam

Sausās acs slimībaKatru dienu acī izdalās aptuveni 400 pilieni asaru. Tās satur dažādas barības vielas, vitamīnus, skābekli, mikroelementus, enzīmus un antivielas. Ikreiz, kad samirkšķinām plakstiņus, asaras vienmērīgā slānītī pārklāj acs priekšējo virsmu, veidojot smalku, 0,01 mm biezu asaru plēvīti, kas, kaut arī ir ārkārtīgi plāna, veic vairākas nozīmīgas funkcijas: mitrina, aizsargā, apgādā ar barības vielām radzeni un piedalās staru laušanā.

Sausās acs slimība rodas tad, kad acs saražo pārāk maz asaru vai arī asaru plēvīte ir bojāta (nepilnvērtīga, jo tās sastāvā trūkst kādas komponentes, piemēram, lipīdu) un notiek pastiprināta ūdens iztvaikošana, kā arī netiek nodrošināta pilnvērtīga acs virsmas “ieeļļošana”. Tā kļūst sausa un iekaist, radot ārkārtīgi nepatīkamas sajūtas. Sievietēm sausās acs sindromu novēro daudz biežāk, taču tas skar arī vīriešus un var izpausties jebkurā vecumā, tomēr līdz ar cilvēka novecošanu problēmas biežums palielinās.

Sausās acs sindroms ir iekaisums, un to izraisa mazu organiskas cilmes molekulu (osmoprotektoru) trūkums asaru plēvītē, kas notur ūdeni acs virsmas šūnu iekšpusē.

Loģisks un vienkāršs risinājums, kā apturēt acs virsmas iekaisumu, ir aci pasargāt ar dabisko osmoprotektoru pilieniem. Parasta mitrināšana bez osmoprotektoriem simptomus samazinās tikai  īslaicīgi.  Kāpēc rodas sausās acs slimība?
 Simptomi, kas var liecināt par sausās acs slimību 
 Riska faktori

“Kāpēc sievietēm sauso acu slimība ir sastopama biežāk? Atkal jau mums vairāk “jācieš”. Santa, 25 g.
 “Pēdējā laikā man pasliktinājās redze. Ārsts izrakstīja brilles (-1) un arī acu pilienus Optive Fusion. Pilienus lietoju vakarā pēc darba, jo acis bija sarkanas, šķita, it kā acī būtu iekļuvis puteklis vai gruzis. Pilienus lietoju ilgāku laiku un ievēroju, ka redzu labāk. Brilles vēl nebiju paspējusi iegādāties, un tagad domāju, ka vairs pat nevajag, jo redzu labi. Vai ir iespējams, ka acu pilieni uzlabo redzi?” Laura, 38 g.

 

Uzdot jautājumu ekspertam

Ja mūsu interneta vietnē neatrodat atbildi uz sev svarīgo jautājumu par acu veselību, šeit jūs varat uzdot savus jautājumus, un tie tiks nodoti šīs nozares ekspertiem. Centīsimies atbildēt 3 darba dienu laikā.
Jautājums veiksmīgi nosūtīts
Failed to sent