Uzdot jautājumu ekspertam

Kāpēc rodas sausās acs slimība?Lai asarām būtu augsta kvalitāte un tās spētu pildīt savas funkcijas – ieeļļot un pasargāt acs virsmu –, asaru sastāvā esošajām eļļām, ūdenim un gļotām jābūt optimālās proporcijās. Ja trūkst kādas no šīm vielām, acis kļūst sausas, rodas kairinājums un iekaisums. Šiem simptomiem pievienojas arī pārmērīga asarošana, kas izskaidrojama gan ar to, ka acu ārējās virsmas kairinājuma dēļ sāk pastiprināti izdalīties asaras, cenšoties nodrošināt ieeļļojumu, gan ar to, ka šīs asaras ir nekvalitatīvas un neturas uz acs virsmas (turklāt acs virsmas šūnas ir bojātas). 

Svarīgi saprast, ka sausās acs sindroms ir iekaisums, un to aizsāk mazu organiskas cilmes molekulu (osmoprotektoru) trūkums asaru plēvītē, kas notur ūdeni acs virsmas šūnu iekšpusē.

Loģisks un vienkāršs risinājums, kā apturēt acs virsmas iekaisumu, ir aci pasargāt ar dabisko osmoprotektoru pilieniem. Parasta mitrināšana bez osmoprotektoriem simptomus samazinās tikai īslaicīgi. 
 

Uzdot jautājumu ekspertam

Ja mūsu interneta vietnē neatrodat atbildi uz sev svarīgo jautājumu par acu veselību, šeit jūs varat uzdot savus jautājumus, un tie tiks nodoti šīs nozares ekspertiem. Centīsimies atbildēt 3 darba dienu laikā.
Jautājums veiksmīgi nosūtīts
Failed to sent